Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer mazbatasını aldı: ‘Mersin artık mutlu bir kenttir’

Vahap Seçer mazbatasını Mersin Adliyesi’nde Mersin İl Seçim Kurulu Başkanı Ceren Turgut’tan aldı. Turgut, Mersin’in güzel bir seçim süreci geçirdiğinden söz ederek Başkan Seçer’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Salondaki coşkulu kalabalık ve alkışlar eşliğinde mazbatasını Turgut’un elinden teslim alan Seçer, “Mersinimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Salonu dolduran yurttaşlar da “Mersin seninle gurur duyuyor” sloganları attı.

MERSİNLİLERDEN ‘ZAFER YÜRÜYÜŞÜ’

Mersin Adliyesi’nin bahçesini dolduran coşkulu kalabalık, Seçer’i mazbatasını teslim aldıktan sonra da coşkuyla karşıladı. Mersin Adliyesi’nden yurttaşlarla birlikte Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen Başkan Seçer, kortej boyunca Mersinlileri selamladı. Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde birbirinden güzel marşlar ve şarkılar eşliğinde gerçekleşen yürüyüş ile mazbata coşkusu tüm şehri sardı. Yurttaşlar evlerinin balkonlarından karanfil atarak Başkan Seçer’i selamladı ve coşkuya ortak oldu.

“MERSİN ARTIK GÜLEN VE MUTLU BİR KENTTİR”

Mersin’in artık huzur ve barış kenti olduğunu ve kentte yaşayan herkesin yüzünün güldüğünü söyleyen Seçer, bu huzurun daim olması için çalışacaklarının altını çizerek, şöyle devam etti:

“Hepimiz biriz, beraberiz. Biz koca bir Mersin’iz, biz koca bir Türkiye’yiz. Mersin’de herkes rahat olsun. Tarsus’a, Anamur’a, Mut’a, Çamlıyayla’ya sesleniyorum; 13 ilçemizdeki yurttaşlarıma sesleniyorum; kendinizi iyi ve rahat hissedin. Hepinizi seven, hepinize saygı duyan belediye başkanları var. İnsanları ötekileştirmeyen, hassasiyetlerine dokunmayan, dinine, inancına, mezhebine, meşrebine karışmayan, milli duygularını sömürmeyen belediye başkanlarımız var. Hiç kimse endişede olmasın. Mersin artık gülen ve mutlu bir kenttir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x